Jak správně umývat okna

Jak správně umývat okna

  

Mytí oken je pro většinu z nás věda, která nás mnohdy nenechá suchými a chladnými. Pokud se do mytí pustíme, chceme zářivá okna, co nejlepší výsledek a samozřejmě žádné šmouhy. Jak toho nejefektivněji docílit? Jednoznačně správnými čistícími prostředky a kvalitní stěrkou.

Několik metod na mytí oken, stejný cíl

Pro čištění oken můžete zvolit hned několik metod. Jednou z nich je mokrá cesta pomocí stěrky. A jaký je postup? Nejprve je nutné důkladně očistit rám, parapet a případně odstranit hrubé nečistoty z okenních tabulí. To nikdo z nás moc nedělá a pak se divíme, že máme nečistoty všude po okně. Pokud máte žaluzie, pak je také nezapomeňte zbavit prachu a nečistot.

Poznámka: Pokud máte bílé plastové rámy, nepoužívejte na jejich vyčištění tekuté čisticí písky, určené k čištění van či dřezů, rámy byste nevratně odřeli. Pro čištění plastových rámů jsou v maloobchodní síti speciální čisticí pasty. 

Co budeme potřebovat?

Budeme potřebovat kbelík s vodou, stěrku, ocet, čisticí prostředek, houbičku a hadříky s vysokou savostí a bez chloupků.

Jaký bude postup?

K mytí oken jsou určeny jak standardní plastové, tak silikonové manuální stěrky. Do vody smícháme vodu, čistící prostředek a ocet. Poté houbičkou naneseme na okno a stěrkou vodorovnými tahy stíráme. Po ukončení mytí stačí okna přeleštit.

Stěrky, které nabízíme na našem eshopu:

 

Prohlédněte si všechny stěrky 

Zdroj: DOMIO