BODUM

Webová stránka značky: BODUM

Bodum_logo_domio

Naše poslání je čisté a jednoduché. Naším cílem je přinést každému vysoce kvalitní řešení pro kávu, čaj a bytové doplňky v souladu s vašimi hodnotami. Inovujeme a vytváříme skvělé designy za přijatelné ceny na základě našeho hlavního principu, který sleduje formu funkčnosti, přičemž dbáme na udržitelnost, odpovědnost za životní prostředí a respekt k blahu našich zaměstnanců, našich komunit a naší planety.

#showmore#

 

„Dobrý design nemusí být drahý,“ Peter Bodum.

Příběh BODUM® začíná v dánské Kodani, kde Peter Bodum založil společnost v roce 1944, a dodnes jej píše jeho syn Jørgen Bodum, současný generální ředitel, který je spoluvlastníkem společnosti se svou sestrou Piou Bodumovou a zajišťuje, že skupina BODUM® zůstává 100% rodinným podnikem.

V prvních letech BODUM® dovážal Peter Bodum sklo do Dánska, když poprvé přišel do kontaktu s vakuovými kávovary. Pod dojmem chuti kávy se vydal vylepšit design a vyrobit produkt, který by byl cenově dostupný pro všechny, a položil tak základy úspěchu BODUM®. Na počátku 50. let produkoval MOCCA, první vakuový kávovar BODUM®, než v roce 1958 vydal vakuový kávovar SANTOS.

SANTOS byl produkt, který pevně umístil BODUM® na mezinárodní scénu, kde byl uznáván pro svůj jedinečný design a během padesátých, šedesátých a sedmdesátých let se stal jedním z nejdůležitějších kávovarů na světě.

V roce 1974 převzal společnost BODUM® 26letý Jørgen Bodum, který měl okamžitý dopad spuštěním prvního francouzského kávovaru BODUM®, bistra, spojením tradic BODUM® s čerstvými inovacemi. Mezinárodně uznávané bistro bylo mezinárodními médii vybráno jako kávovar nejekologičtější a získalo řadu prestižních mezinárodních a dánských ocenění za design.

O několik let později Jørgen Bodum přesunul sídlo společnosti BODUM® do Švýcarska, čímž zajistil strategické umístění společnosti ve střední Evropě.

Díky skvělému designu, jednom ze základních principů BODUM®, bylo pro Jørgena Boduma přirozeným pokrokem založit vlastní designovou jednotku PI-Design ve Švýcarsku. Od roku 1980 je tento tým designérů, inženýrů, grafiků a architektů odpovědný za všechny návrhy produktů BODUM®, přičemž zůstává věrný tradici funkčnosti a kvality se zaměřením na inovace.

V roce 1986 otevřel Jørgen Bodum svou pozornost maloobchodnímu trhu otevřením prvního obchodu BODUM® v Londýně. Tento vlajkový obchod zdůraznil rozmanitost produktů BODUM® a pomohl upevnit reputaci společnosti na mezinárodní scéně. Po celém světě následovala řada dalších obchodů a obchodů, včetně Paříže, Kodaně, Curychu, Lucernu, Tokia, New Yorku, Sydney, Lisabonu a Aucklandu.

V roce 1991 koupila společnost BODUM® Martina S. A., původního výrobce prvního výrobce kávovaru MELIOR®. Kávovar MELIOR® byl poprvé vyroben v padesátých letech minulého století v továrně dalšího podniku Martina S.A., kde se vyráběly jemné klasické klarinety. V šedesátých letech se stal kultovním objektem pití kávy a tento design je stále přítomen v aktuálním sortimentu BODUM® s ikonickým kávovým lisem CHAMBORD®.

Přestože je název BODUM® synonymem ikonického kávového lisu, je tu pro nás mnohem víc než jen káva.

Ve stejném roce 1991 znovu objevila společnost BODUM® přípravu čaje pomocí naší inovativní čajové konvice ASSAM vyvinuté pro British Tea Council. Čajový lis ASSAM používá stejný systém vaření jako francouzský kávovar, což dává milovníkům čaje plnou kontrolu nad procesem máčení čaje prefektního vaření.

V následujícím roce představila společnost BODUM® svou sbírku elektrospotřebičů pro domácnost e-BODUM®. Jednoduchá, ale efektivní, rychlovarná konvice IBIS byla první v kolekci, která nyní zahrnuje odšťavňovače, mlýnky na kávu, mixéry a mixéry.

Dnes se řada BODUM® dále rozšířila o další kuchyňské a domácí potřeby, včetně nádobí a příborů, skladovacích předmětů, textilu a dalších domácích a kancelářských výrobků.

Žádné produkty značky BODUM nebyly nalezeny...